

| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Size | 6.10 mm x 2.50 mm x 2.50 mm |
| Type | High Inrush Surface Mount Chip Fuse |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Current Rating | 5 A |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Color | White |
| Packaging | Reel |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
Stock: 1777
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08755
Ext.Price$0.08755
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08755 | $0.08755 |
| 10 | $0.07768 | $0.77680 |
| 50 | $0.06893 | $3.44650 |
| 100 | $0.06317 | $6.31700 |
| 500 | $0.05789 | $28.94500 |
| 1000 | $0.05306 | $53.06000 |
| 3000 | $0.04891 | $146.73000 |
| 5000 | $0.04508 | $225.40000 |
